Oto młodzi Mistrzowie Recytacji

W dniu 24 marca 2017 r. odbył się już XVI Gminny Przegląd Twórczości Poetów Ziemi Żegocińskiej. Do konkursu przedszkola i szkoły zgłosiły 32 recytatorów z klas ”0”, III, VI
z całej Gminy Żegocina. Gościliśmy także naszych regionalnych poetów : Panią Marię Juszczyk, Teresę Mrugacz, Stanisława Rogalę oraz przedstawicieli nieżyjących już twórców Panią Krystynę Łękawę oraz Annę Gawłowicz-Pawełek.

Uczniowie recytowali wiersze  wybranych przez siebie poetów: Pani Anny Łękawy, Albiny Sroka, Józefa Wróbla, Teresy Mrugacz,  Rozali Juszczyk,  Anny Juszczyk-Dragun, Franciszka Juszczyka, Stanisława Rogali.

Wystąpienia młodych recytatorów oceniała komisja w składzie:

Pani Dorota Rzepka Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bochni – przewodnicząca, Pani Teresa Mrugacz nasza regionalna poetka i malarka, Pani Anna Maurer-Pasionek nauczyciel i bibliotekarz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział, a najlepszych recytatorów jury postanowiło wyróżnić.

Nagrodzeni:

Klasy „0”

Dwa I miejsca:

Emilia Kornaś - Publiczne Przedszkole w Łąkcie Górnej - wiersz - Muchomory, borowiki,
aut. A. Łękawa

Natalia Bereta Publiczne Przedszkole w Żegocinie - wiersz-  Jesień, aut. A. Łękawa

Klasy III

Dwa I miejsca:

Maria Sroka - Zespół Szkół w Rozdzielu - wiersz- Historia pewnej kozy, aut. A. Sroka

Martyna Wojdak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie - wiersz- Uroki kariery, aut.
J. Wróbel

Dwa II miejsca:

Łucja Krawczyk - Zespół Szkół w Łąkcie Górnej - wiersz- Dzieciństwo moje, aut. A. Łękawa

Wiktoria Kępa - Zespół Szkół w Łąkcie Górnej - wiersz- Pierwsza miłość, aut. A. Łękawa

III miejsce:

Urszula Krawczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytomsku - wiersz - Oto życie, aut.
T. Mrugacz

Klasy VI

I miejsce:

Patrycja Surma - Zespół Szkół w Rozdzielu - wiersz - Dzieciństwo moje, aut. A. Łękawa

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.

bip.png

facebook.png